Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
23.6.2015 | denik.cz

Test pojišťoven: S odpovědí otálejí, dávají si ale víc záležet

Praha - Pojišťovny ve srovnání s předchozím rokem odpovídají na e-mailové dotazy pomaleji. Kvalita odpovědí se ale o něco zlepšila. Vyplývá to z testování e-mailové komunikace tuzemských pojišťoven, které uskutečnila analytická agentura Datank v rámci výzkumu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2015.

 

"

 

Letos byla nejpohotovější pojišťovna Aegon, která dokázala fiktivnímu klientovi odpovědět za hodinu a čtrnáct minut. Druhá byla pojišťovna AXA, od ní přišla reakce o čtyři hodiny a deset minut později. Třetí byla s průměrnou dobou odpovědi šest hodin a tři minuty pojišťovna Ergo. Celkem 13 z 21 hodnocených institucí dokázalo odpovědět do druhého dne. To je stejný počet jako loni.

 

Ve srovnání s loňským rokem sice pojišťovny trochu otálejí, ale snaží se, aby odpovědi byly pokud možno úplné. V rámci tří vln testování odpovědělo maximálně úplně deset pojišťoven. "To je v porovnání s předchozím rokem významný posun. V roce 2014 odpověděly vždy a na všechny dotazy pouze dvě hodnocené pojišťovny," uvedla Radka Krůtová z agentury Datank.

 

Reakce na dotaz zaslaný mailem se sice prodloužila, a to už druhý rok po sobě, ovšem operátoři na telefonních linkách reagují téměř stejně rychle jako loni. Vítěz nechal volajícího čekat o dvě sekundy méně než v roce 2014. Tou nejrychlejší je letos pojišťovna AIG, její operátor nechal telefon vyzvánět 22 sekund.

 

Druhá v pořadí Pojišťovna České spořitelny byla o dvě sekundy pomalejší, další vteřinu navíc potřeboval k přijetí hovoru operátor pojišťovny Metlife. Tato trojice se na prvních třech místech, pouze v jiném pořadí, umístila také loni. "Důvod je prostý, tyto tři pojišťovny nepoužívají přednastavené hlasové menu, ale klient se dovolá rovnou operátorovi," vysvětlila Krůtová."

 

 

URL| http://www.denik.cz/ekonomika/test-pojistoven-s-odpovedi-otaleji-davaji-si-ale-vic-zalezet-20150623.html


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace