Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
11.7.2015 | Právo

Nejoblíbenějším benefitem je vrácení peněz na účet

Nejzajímavějším z benefitů, který nyní banky poskytují, je pro klienty vrácení peněz na účet. Vyplývá to z on-line šetření analytické agentury Datank prostřednictvím serveru Bankovnipoplatky. com. U většiny bank je však tento benefit spojen s využíváním kreditní karty.

Například Sberbank ale připisuje klientům „dýško“ na spoření při využívání debetní karty. Pokud s ní zaplatí nákup v minimální hodnotě 200 korun, částka se zaokrouhlí nahoru (na desítky) a rozdíl pošle banka zpět na klientův spořicí účet. Banka může tímto způsobem vložit na účet až 500 korun ročně.

Druhou nejlépe hodnocenou formou benefitů bylo snížení poplatků za bankovní produkty a služby. Neutrálně se lidé stavějí k výhodnějšímu úroku. Například u Air Bank má klient šanci získat vyšší úrok i na běžném účtu. V případě, že zaplatí minimálně pětkrát měsíčně platební kartou, zhodnotí se mu zůstatek do 100 tisíc korun stejným procentem jako u spořicího účtu. Tuto akci nově zavedla i mBank, která k osobnímu účtu nabízí na šest měsíců úrok dvě procenta, jimiž zhodnotí zůstatek do 50 tisíc korun.

Spíše negativně se respondenti vyjadřovali ke slevám při nákupu v konkrétních obchodech.


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace