Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
8.9.2015 | denik.cz

Nejlepší bankou roku 2015 je podle soutěže Hospodářských novin ČSOB

Praha - Nejlepší bankou roku 2015 se v soutěži stala ČSOB. Navázala tak na prvenství z roku 2013. Životnímu pojištění kraluje Komerční pojišťovna, neživotnímu Allianz. O vítězích výzkumu Nejlepší banka 2015 a Nejlepší pojišťovna 2015 rozhodly stovky kritérií z pohledu klienta a téměř třicet ekonomických ukazatelů. Vyhlašovatelem soutěže jsou Hospodářské noviny.

 

"

 

K celkovému vítězství ČSOB výrazně pomohly hospodářské výsledky v roce 2014. Banka loni hospodařila s druhou nejvyšší hodnotou návratnosti kapitálu a velice dobré výsledky vykazoval také ukazatel kvality úvěrů.

 

Nejlepší hodnocení z pohledu klienta obdržela Raiffeisenbank a získala tak titul klientsky nejpřívětivější banka 2015. Úspěch ji přineslo zejména nadprůměrné hodnocení v dostupnosti, produktové nabídce, úrokových sazeb a nově také v nákladech spojených s běžným účtem.

 

K prvnímu místu v kategorii životních pojišťoven přispělo Komerční pojišťovně zejména vysoké hodnocení z pohledu klienta. To jí přineslo také titul klientsky nejpřívětivější životní pojišťovny 2015.

 

Titul nejlepší neživotní pojišťovna 2015 získala Allianz pojišťovna. Allianz se vedlo výborně v ukazatelích ekonomického zdraví. Ve všech pěti sledovaných ukazatelích se umístila v první trojici nejlépe hodnocených pojišťoven. V klientské oblasti vítězná pojišťovna výrazně zabodovala v produktech nabízených přes internet.

 

Klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovnou 2015 se stala ČSOB Pojišťovna. Ta získala nadprůměrné hodnocení ve většině sledovaných kategorií z pohledu klienta. V tomto roce komunikovala s klientem nejlépe ze všech pojišťoven, poskytla druhou nejširší nabídku služeb a třetí nejvyšší rozsah neživotních produktů.

 

Partnery výzkumu, který uskutečňuje agentura Datank, jsou KPMG ČR a IBM ČR.

 

Nejlepší banka 2015:

1. ČSOB

2. Komerční banka

3. Raiffeisenbank

 

životní 2015:

1. Komerční pojišťovna

2. Česká pojišťovna

3. ČSOB Pojišťovna

 

neživotní 2015:

1. Allianz

2. Kooperativa

3. Česká podnikatelská pojišťovna"

 

 

URL| http://www.denik.cz/ekonomika/nejlepsi-bankou-roku-2015-je-podle-souteze-hospodarskych-novin-csob-20150908.html


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace