Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
7.9.2016 |

Hospodářské noviny ocenily nejlepší banky a pojišťovny

Nejlepší bankou ceny Hospodářských novin je letos Raiffeisenbank, která zároveň zvítězila v hodnocení klientsky nejpřívětivější banky. V osmém ročníku soutěže si cenu Nejlepší životní pojišťovna odnesla Česká pojišťovna. Mezi neživotními pojišťovnami kralovala Kooperativa. Šéf Raiffeisenbank Igor Vida, který přebíral nejvyšší ocenění pro svou banku, si pochvaluje situaci pro finanční instituce v Česku.

„Česko je pro banky ostrovem pozitivní deviace. Trochu se o tom bojím mluvit nahlas, abych neupoutal moc pozornost. Ale na rozdíl od jiných zemí čeští politici nezavádějí bankovní daň a řeší jiné věci než banky a ČNB je pro nás opravdu důvěryhodný a předvídatelný partner,“ řekl HN Vida. „Každopádně ocenění pro nás bylo velké překvapení a zítra si na něj se zaměstnanci připiju šampaňským,“ tvrdil šéf Raiffeisenbank, která si ocenění Nejlepší banka odnesla prvně v historii soutěže.

Dobrá nálada při předávání cen ale panovala i mezi ostatními bankéři. Většině českých bank i letos v pololetí zisky navzdory nízkým tržním sazbám vzrostly. A rádi si vyslechli i poznámku Gabriely Šamanové, analytičky agentury Datank, že služby bank pro zákazníky jsou už celkově na dobré úrovni.

Data, která rozhodla o letošních vítězích, pocházejí stejně jako v předchozích ročnících právě z výzkumu provedeného společností Datank. Ta zkoumá jak údaje z výročních zpráv finančních institucí, tak i cenu a rozsah služeb pro klienty. Analytici zjišťovali v případě bank například ceny běžných účtů, úroky u hypoték či na vkladech. U pojišťoven posuzovali mimo jiné výši pojistného či šíři nabízených produktů.

Soutěž Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna vyhlašují Hospodářské noviny za podpory partnerů KPMG ČR a IBM ČR a pod záštitou viceguvernéra ČNB Vladimíra Tomšíka. A co ten bankéřům řekl? Otevřel téma finanční stability a finančního cyklu a žádal je o

Posuzována byla také schopnost bank přinášet inovace. O vítězi ale v tomto případě hlasuje veřejnost a produkty do ní přihlašují samy finanční instituce.

Letos z bank nejvíce zabodovala ČSOB s dobíjecí platební Cool karNejlepší tou, která je vhodná například pro placení po internetu nebo pro kapesné, které na ni dětem mohou dávat rodiče. Mezi pojišťovnami zaujala nejvíce Allianz se svým životním pojištěním Rytmus risk. Umožňuje různé nastavení pojistných rizik a krytí a je bez počátečních a měsíčních poplatků. „Snažili jsme se pojištění pro klienty zjednodušit a zprůhlednit dřív, než to po nás chtěl zákon. Jsme rádi, že to pochopili a ocenili nás,“ říká Jakub Strnad, šéf Allianz.

Podle Marka Hatlapatky, investičního stratéga společnosti Cyrrus, je cena Bankovní a Pojišťovací inovátor důležitá. „Inovace jsou katalyzátorem růstu finančních institucí,“ říká Hatlapatka.

Speciální šestnáctistránkovou přílohu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna najdete v zítřejších HN.

***

VÍTĚZOVÉ HLAVNÍCH CEN

 

NEJLEPŠÍ BANKA

1. Raiffeisenbank

2. ČSOB

3. Komerční banka

NEJLEPŠÍ ŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNA

 

1. Česká pojišťovna

2. Generali Pojišťovna

3. Komerční banka

NEJLEPŠÍ NEŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNA

1. Kooperativa pojišťovna

2. Česká pojišťovna

3. Česká podnikatelská pojišťovna

KLIENTSKY NEJPŘÍVĚTIVĚJŠÍ BANKA

 

1. Raiffeisenbank

2. Sberbank

3. Komerční banka

KLIENTSKY NEJPŘÍVĚTIVĚJŠÍ

ŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNA

1. Generali Pojišťovna

2. Česká pojišťovna

3. Kooperativa pojišťovna

KLIENTSKY NEJPŘÍVĚTIVĚJŠÍ

NEŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNA

1. Kooperativa pojišťovna

2. Česká pojišťovna

3. ČSOB Pojišťovna

INOVÁTOŘI ROKU

Banka: ČSOB

Pojišťovna: Allianz


Zdroj: Datank


Zdroj:7.9.2016-Hospodářské noviny-str.16-Podniky a trhy//Autor:Olga Skalková     


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace