Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
7.9.2016 |

Výzkum: Nejlepší bankou je Raiffeisenbank

Raiffeisenbank se stala nejlepší bankou roku 2016, loni byla třetí. Životnímu pojištění kraluje Česká pojišťovna, neživotnímu Kooperativa pojišťovna.

O vítězích výzkumu, který zpracovává agentura Datank, rozhodly stovky kritérií z pohledu klienta a téměř 30 ekonomických ukazatelů.

Raiffeisenbank dosáhla vítězství především díky nadprůměrnému hodnocení v obou hlavních oblastech, tedy jak z pohledu klienta, tak akcionáře. Přerušila tak čtyřletou nadvládu ČSOB a Komerční banky, které skončily na druhém a třetím místě.

„Letošní vítězství Raiffeisenbank dokazuje, že klientský a akcionářský pohled nemusí být ve vzájemném rozporu a že banka naopak může být zároveň klientsky přívětivá i zisková,“ okomentoval výsledek Marek Hatlapatka, vedoucí analytik společnosti Cyrrus.

Raiffeisenbank také obhájila vítězství v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka. Proti loňskému roku se zlepšila ve čtyřech ze sedmi hodnocených oblastí.

Z pojišťoven uspěly Kooperativa a ČP

K prvnímu místu v kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna 2016 přispělo Kooperativě nejen nejlepší hodnocení z pohledu klienta, ale také ekonomické zdraví. Pojišťovna má nejnižší poměr provozních nákladů a předepsaného pojistného. Mezi hodnocenými institucemi vede i v meziročním zvýšení tržního podílu. Získala rovněž titul Klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovna 2016.

Titul Nejlepší životní pojišťovna 2016 získala Česká pojišťovna (ČP), která se dokázala ve většině sledovaných ukazatelů zlepšit a poskočit tak z druhého na první místo. ČP tradičně boduje v dostupnosti a nabídce služeb. Vedle toho v ekonomických kritériích vyniká v solventnosti.

Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovnou 2016 se stala Generali. Pomohly jí k tomu především nejlepší ceny životního pojištění a dostupnost produktové nabídky.

V kategorii Bankovní inovátor 2016 zvítězila ČSOB s produktem COOL Karta. Pojišťovacím inovátorem 2016 se pak stala Allianz pojišťovna s produktem Životní pojištění Rytmus risk.

Zdroj:7.9.2016-Právo-str.15-trhy&ekonomika(zr)


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace