Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
22.5.2012 | Hospodářské noviny str. 21 Business Class

Který z nominovaných produktů vás nejvíc zaujal a proč?

Petr Dvořák

Děkan Fakulty financí a účetnictví VŠE Spořicí účet Prima. Je jednoduchý, bez poplatků a s relativně příznivou, do konce roku garantovanou úrokovou sazbou. V době, kdy řada bankovních produktů nabízí spoustu možností, které jsou pro běžného klienta mnohdy zbytečné, může konzervativnějším klientům nabídnout v zásadě vše, co potřebují – relativně dobré zhodnocení, vysokou bezpečnost a okamžitý přístup k penězům.

Jaroslav Daňhel

VŠE, Katedra bankovnictví a pojišťovnictví Bezkontaktní technologie České spořitelny.
Jde o počin směřující k dalšímu zjednodušení platebních transakcí, a tedy i transakčních nákladů. Je přitom použito pro klienty známého média – platební karty ve spojení s bezkontaktním terminálem. Pozitivum vidím ve stále se rozšiřujícím počtu obchodních míst, kde je možno touto technologií platit. Technologie se mi oproti placení mobilním telefonem zdá jednodušší.

Josef Rajd

vedoucí analytiK Fincentrum Spořicí účet od Zuno Bank, která chytře umožnila klientům lépe zhodnotit úspory, aniž by ji to stálo korunu navíc. Využití denního úročení v kombinaci s principem výpočtu daně z úroků byl od banky geniální tah.

Dagmar Prajzlerová

Manažerka bankovních služeb Partners Mám dva favority. Multiměnovou debetní kartu Equa banky, která umí propojit tři účty v různých měnách. Při cestách po světě klient šetří na konverzi měn a má výběr kdekoli za 9 Kč. A pak Konsolidaci s CitiPůjčkou, u níž klient neplatí za zpracování úvěru a vedení úvěrového účtu jako u mnoha jiných bank. Navíc, když předloží výhodnější nabídku z jiné instituce, je banka ochotna podmínky zlepšit.

Pavel Šiška

obchodní ředitel IBM ČR Produkty nominované na cenu Bankovní inovátor 2012 jsou výkladní skříní udávající trend v bankovním sektoru. Těší mne, že banky více využívají chytré technologie, jež vycházejí vstříc zákazníkovi a usnadňují mu tak každodenní finanční operace.
Příkladem je zejména bezkontaktní platební styk přes mobilní telefon nebo speciální platební karty.

Foto popis|

_


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace