Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
12.9.2012 | bankovnictvi.ihned.cz

Nejlepší banka roku podle HN: Komerční banka, konkurence ale přiostřuje

Pětice nových bank již má v Česku přes 700 tisíc klientů a ti do nich vložili přes 70 miliard korun. To samo o sobě ale i tak na úspěch v soutěži Nejlepší banka roku 2012, cena Hospodářských novin, nestačilo. Vítězem se stala Komerční banka.

V soutěži Nejlepší banka 2012, cena Hospodářských novin, zvítězila Komerční banka, následovaná ČSOB a Českou spořitelnou. Klientsky nejpřívětivější bankou 2012 je stejně jako loni Poštovní spořitelna.

"Věřím, že skutečnou kvalitu bankovních služeb pozná klient při řešení složitějších případů, které vyžadují zapojení bankovního poradce. V tomto ohledu je Komerční banka celkem logicky daleko před bankami, které zkušenosti na bankovním trhu teprve sbírají," komentoval úspěch Komerční banky v soutěži její šéf Henri Bonnet.

Vadí mu, že se zisky bank berou obecně jako něco nemorálního. "Je zásadním omylem vnímat dobré hospodářské výsledky domácích bank jako negativní jev. Zdravý bankovní sektor je přece nezbytným předpokladem pro chod celé ekonomiky," řekl pro HN Bonnet.

Zároveň dodal, že ani nová konkurence není důvodem pro to, začít bojovat o klienty pouze cenou. "Nabízíme dobrý poměr kvality služeb a jejich ceny," myslí si Bonnet.

I nové banky ale připravují rozšiřování služeb a šíří nabídky chtějí dotáhnout ty velké. "Zpočátku jsme se soustředili hlavně na sbírání vkladů. Avšak ještě před vstupem na další trhy bychom se pro klienty rádi stali bankou první volby, zkrátka primární bankou se vším všudy," plánuje například mluvčí Zuno Bank Lukáš Tomis. Tato banka nyní získává nového klienta každých osm minut a jejich počet již přesáhl padesát tisíc.

Největší z pětice nových bank je počtem klientů mBank, která v Česku působí pátým rokem. Má 406 tisíc klientů. Druhá je Fio banka, která služby nabízí dva roky. "V nejbližších dnech dosáhneme hranice 200 tisíc klientů," říká její mluvčí Jan Kostrhoun. Jedničkou v objemu spravovaných vkladů je Air Bank ze skupiny PPF, ta má 60 tisíc klientů a s vklady 23 miliard korun.

Kromě bankovní soutěže byly včera vyhlášeny i výsledky soutěže Nejlepší pojišťovna.

Na rozdíl od nejlepší banky se ale trojice nejlepších pojišťoven neshoduje s trojicí těch největších pojišťoven na trhu. Zvítězila ING, následovaná Pojišťovnou České spořitelny a Allianzem.

ING se zároveň stala mezi 25 konkurenty nejpřívětivější pojišťovnou.

V kategorii Bankovní inovátor 2012 veřejnost vybrala Fio banku s jejím produktem Smartbanking. Pojišťovacím inovátorem 2012 byla zvolena Allianz se speciálním životním pojištěním Pro ženy.

Ve čtvrtečním vydání Hospodářských novin najdete přílohu k soutěži Banka roku 2012. V ní si můžete přečíst rozhovor s šéfem Komerční banky i ředitelkou ING Pojišťovny. V příloze najdete také podrobné výsledky ankety.
ctete streda
Autoři: Roman Šittner, mil

URL| http://bankovnictvi.ihned.cz/c1-57439400-nejlepsi-banka-roku-podle-hn-komercni-banka-konkurence-ale-priostruje


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace