Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
11.9.2012 | lidovky.cz

Titul Nejlepší banka 2012 získala KB. Z malých bank bodovala Fio banka

Vítězem soutěže Nejlepší banka roku 2012 se stala Komerční banka. Po porovnání více než 280 kritérií předstihla 20 konkurenčních bankovních domů. Klientsky nejpřívětivější bankou 2012 je stejně jako loni Poštovní spořitelna. Nejlepší pojišťovnou 2012 a zároveň nejpřívětivější pojišťovnou pro klienty se stala ING Životní pojišťovna, která vyhrála v konkurenci 25 pojišťoven, u nichž se sledovalo přes 130 kritérií.

"Banky a pojišťovny se hodnotí podle toho, jak přistupují nejen ke klientovi, ale také k akcionářům," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí agentury Datank, která žebříčky sestavuje, Petr Lutonský potvrdil také, že v minulých letech se na přední pozice neprobojovala žádná menší banka, výjimkou je letos Fio banka , která obsadila šestou příčku . Nejlepší bankou 2011 byla UniCredit, žebříček pojišťoven v loňském roce vedla Pojištovna České spořitelny.

ING Životní pojišťovna zvítězila jak celkově, tak z pohledu klienta . Vůbec nejlepších výsledků dosáhla v takzvaném mystery shoppingu, při kterém hodnotitel kvality služeb vystupuje jako normální zákazník. Relativně vysoko se umístila také v podkategoriích komunikace a výše pojistného životního pojištění. Fio banka vyhrála jako bankovní inovátor

V samostatné kategorii Bankovní inovátor 2012 veřejnost v on-line hlasování vybrala Fio banku s jejím produktem Smartbanking . Toto vítězství potvrdilo trend nástupu chytrých technologií. Mezi nominacemi se často objevoval také bezkontaktní platební styk. Pojišťovacím inovátorem 2012 byla zvolena Allianz se speciálním životním pojištěním Pro ženy .

V kategorii Cena novinářů pro nejoblíbenějšího finančního odborníka s výrazným náskokem již potřetí zvítězil analytik Raiffeisenbank Aleš Michl . Jeho finanční ústav bodoval rovněž v kategorii nejoblíbenějšího tiskového mluvčího , když první příčku obsadil Tomáš Kofroň . Zástupci médií posuzovali kandidáty z hlediska jejich dostupnosti a odbornosti.

Vyhlašovatelem výzkumu Nejlepší banka 2012 a Nejlepší pojišťovna 2012 jsou Hospodářské noviny. Partnery jsou společnosti KPMG a IBM. Výzkum zpracovává agentura Datank.


URL| http://byznys.lidovky.cz/titul-nejlepsi-banka-2012-ziskala-kb-z-malych-bank-bodovala-fio-banka-p9o-/firmy-trhy.asp?c=A120911_175640_firmy-trhy_rka


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace