Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
23.4.2014 | novinky.cz

Založit si běžný účet kompletně on-line umožňuje pět bank

Barbora Buřínská_
Podle průzkumu společnosti Datank lidé jednoznačně preferují možnost založit si bankovní účty z pohodlí domova. V posledních letech sice stoupá počet bank, které přestávají osobní návštěvu kvůli založení účtu na pobočce vyžadovat, i tak ale za klienty s potřebnou dokumentací vyšlou kurýra. Kompletně on-line si účet sjednáte jen u pěti bank.

Prakticky všechny banky vycházejí lidem vstříc a umožní jim zažádat o založení účtu on-line. Na webových stránkách banky vyplníte žádost a odešlete ji ke zpracování. Další postup pro založení a aktivaci účtu je však u každé banky individuální.

Některé banky (například Komerční banka či ČSOB) vyžadují pro podpis smlouvy vaši osobní návštěvu na pobočce, jiné (například Raiffeisenbank či Era) k vám se smlouvou pošlou kurýra, další vám zřízení účtu umožní kompletně on-line (například UniCredit Bank či Air Bank).

Pochopitelně se setkáte i s tím, že si u některých bank můžete vybrat z více způsobů, jak si nový běžný účet sjednat (například Česká spořitelna či Zuno nabízejí kurýra či kompletní on-line sjednání, Fio banka pak sjednání na pobočce, prostřednictvím kurýra či přes poštu, u UniCredit Bank můžete dojít na pobočku nebo si účet sjednat kompletně on-line).Kompletně on-line u pěti bank

Nejpohodlnější způsob zřízení běžného účtu, kdy nemusíte ani na pobočku, poštu či čekat na kurýra, nabízí v současnosti pět bank. Kompletně on-line si nový běžný účet můžete zřídit u Air Bank, mBank, České spořitelny, UniCredit Bank či Zuno.


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace