Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
26.6.2014 | bankovnipoplatky.com

On-line průzkum o preferencích bankovních klientů: Jaké benefity upřednostňují klienti?

Hotově nebo kartou? Čemu dáváte přednost a jako benefity jsou pro vás užitečné? Pokud se rozhodujete změnit svou stávající banku, jistě přemýšlíte, který bankovní dům by byl pro vás nejvhodnější. Poplatky, klientský servis či úroky na spořicích účtech, to všechno hraje při porovnání svou roli.

Na co byste ale neměli zapomenout, je nabídka nejrůznějších benefitních programů, které jsou většinou spojeny s aktivním využíváním vybraných bankovních produktů. Nejčastějším benefitem, se kterým se u bank setkáte, jsou finanční výhody spojené s využíváním kreditní karty. Za uskutečněné platby kreditkou můžete získat určité procento plateb zpět na účet, aktuálně 1 % až 2 % (2 % získáte např. u Citibank, ČSOB, Raiffeisenbank).

Kromě kreditní karty nabízejí některé banky výhody také u debetních karet. Za to, že klient kartu aktivně využívá, získá slevy na nákup ve vybraných obchodech nebo výhodnější zhodnocení na spořicím účtu či odpouštění poplatků. Výše těchto slev se už pohybuje v řádu desítek procent (např. u Era Poštovní spořitelny až 35 %).Podobný princip nabízí Česká spořitelna.

Za platby kartou, ale i některé finanční operace (např. příchozí/odchozí platba, splátka úvěru) sbírá klient tzv. ibody, ty pak může vyměnit za poměrně širokou škálu zboží nebo slevové poukázky. Se zajímavou formou bonusu se klienti setkají u Sberbank a její akce nazvané „dýško na vaše spoření“. V tomto případě stačí mít spořicí účet a platební kartu k běžnému účtu. Každou uskutečněnou platbu vám banka pomyslně zaokrouhlí (na desítky směrem nahoru) a rozdíl mezi cenou nákupu a touto zaokrouhlenou částkou vám převede z prostředků banky na váš spořicí účet. Tímto způsobem můžete získat maximálně 500 Kč měsíčně, podmínkou je minimální hodnota uskutečněné platby 200 Kč.

Se zajímavou službou z této oblasti přišla nedávno mBank – mSpoření. Jde o spořící mechanismus, který při platbě automaticky připisuje na spořicí účet drobnou částku, jejíž výši si zákazník předem zvolí. Zůstatek je pak na spořicím účtu úročen sazbou 3 % p. a.

Jak je vidět, některé banky navazují bonus na další nákupy ve vybraných obchodech, jiné odměňují klienta rovnou určitým finančním obnosem.

Čemu dáváte přednost vy? A v jaké míře využíváte k platbám v obchodech bezhotovostní způsob, tedy kreditní či debetní kartu?
Zúčastněte se průzkumu, který pro vás připravila agentura Datank ve spolupráci s bankovnipoplatky.com a zodpovězte několik otázek na toto téma.


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace