Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
17.6.2014 | aktualne.cz

Zhubněte a ušetříte. Hledá se nejlepší inovace z pojišťoven

Nejlepší pojišťovací novinku můžete vybírat do 23. června. Letos se o titul Pojišťovacího inovátora uchází celkem 16 institucí.

Praha - Zhubněte aspoň šest nebo sedm kilo a ušetříte na pojistném statisíce. Kouříte? Pak si za životní pojištění logicky připlatíte. Soukromé pojišťovny začínají klienty tlačit ke zdravějšímu životnímu stylu. Nejvíce v zohlednění rizikových faktorů pokročily pojišťovny Aegon a Allianz.

Aegon se nově snaží přilákat i klienty s nadváhou, kteří ale chtějí zhubnout. Pokud dokážou během dvou let své BMI (Body Mass Index - poměr výšky a váhy) snížit o dva body, platí jen nejnižší možné pojistné. Průměrně vysokému člověku stačí zhubnout o šest až sedm kilogramů. Kromě věku hraje při stanovení pojistného roli i kouření a případné rizikové parametry jako vyšší krevní tlak a cholesterol.

Také Allianz využívá “indikátor obezity“. Klient ve věku 35 let, pojištěný na riziko smrti, zaplatí při správném poměru výšky a váhy vůči základním sazbám o pět procent méně. Naopak u BMI nad 30 (například 180 cm/98 kg) je přirážka 10 až 20 procent.
Hlasujte do 23. června

Vedle individuálněji zaměřených produktů se pojišťovny v poslední době zaměřují na využití moderních technologií nebo širší škály rizik. Která z novinek je nejlepší? O tom rozhoduje veřejnost v anketě Pojišťovací inovátor 2014, která je součástí výzkumu Nejlepší pojišťovna 2014. Vyhlašovatelem jsou Hospodářské noviny, partnery jsou společnosti IBM a KPMG.

Nejlepší pojišťovací novinku, kterou nominovaly samy pojišťovny, můžete vybírat do 23. června na webu NejPojistovna.cz. Letos se o titul Pojišťovacího inovátora uchází celkem 16 institucí.

Loni si titul odnesl produkt SafeLine Rent+ od pojišťovny Uniqa. Jedná se o autopojištění, které se aktivně zapojuje do řešení nouzových situací. Nárazové čidlo zabudované uvnitř automobilu umožňuje přenášet okamžitě informace o kritické situaci vozidla na dispečink asistenční služby, který bezodkladně organizuje pomoc. Služby střežení vozidla i rychlé pomoci v nouzi fungují v rámci celé Evropy.

Hlasovací formulář a seznam všech nominovaných inovací letošního ročníku najdete zde.


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace