Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
3.6.2014 | Hospodářské noviny

Vybrat nejlepší pojišťovací novinku můžete ode dneška do 23. června

POJIŠŤOVNY ZVÝHODŇUJÍ KLIENTY, KTEŘÍ ŽIJÍ ZDRAVĚJI. NĚKTERÉ NABÍZEJÍ I NOVINKY REAGUJÍCÍ NA NOVÝ OBČANSKÝ ZÁKONÍK

Pojišťovací ústavy kladou stále větší důraz na pojistky, které si může klient sestavit díky moderním technologiím sám. Rozšiřuje se také nabídka nových a inovovaných produktů pro vybrané skupiny klientů. Při uzavírání životní pojistky zvýhodňují pojišťovny klienty žijící zdravě. Nově se objevují i pojistky reagující na nový občanský zákoník, zejména u pojištění odpovědnosti.
Přehled těchto a dalších novinek přináší šestý ročník soutěže Pojišťovací inovátor. Jako součást výzkumu Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2014 ji vyhlašují Hospodářské noviny ve spolupráci s odbornými partnery, společnostmi KPMG a IBM. Produkty do soutěže vybírají samy pojišťovny. Ty do ní přihlašují nejen převratné inovace, ale také nové produkty, které považují za nejzajímavější či nejvíce užitečné pro klienty. O vítězích rozhodne hlasování veřejnosti, které probíhá ode dneška do 23. června na webu www.nejpojistovna. cz. Které ze 16 přihlášených novinek získaly nejvíce hlasů, bude oznámeno 16. září, kdy budou vyhlášeny i celkové výsledky ceny Hospodářských novin Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2014.
„Český pojistný trh je velmi vyspělý a nabídka pojišťoven je zcela srovnatelná se zahraničím. Důvodem pro inovace a rozšiřování produktů o nové trendy je i poměrně vysoké nasycení trhu, které úzce souvisí s konkurencí a snahou odlišit se. Zájem o pojištění je ale ve srovnání s vyspělými evropskými státy menší, čemuž odpovídá i malý rozsah pojistné ochrany,“ míní výkonný ředitel České asociace pojišťoven Tomáš Síkora.
Další oslovení experti oceňují přidanou hodnotu, kterou se snaží pojišťovny klientům díky inovacím nabídnout. Poukazují hlavně na širší krytí rizik, vyšší limity pojistného plnění či jejich garanci.
Odborníka technologické společnosti IBM na finanční sektor Jaroslava Peyerla zaujalo pojištění právní ochrany kybernetických rizik nebo praktická aplikace pro motoristy vlastnící chytrý telefon. „Osobně považuji za atraktivní pojištění zahraniční specializované léčby závažných onemocnění nebo motivační životní pojištění. V oblasti technologií očekávám, že se pojišťovny budou čím dál více zaměřovat na trendy mobility, využívání
sociálních sítí a pokročilé analytiky, do jejichž řešení mimochodem IBM mohutně investuje,“ říká Peyerl.
Rogera Gascoigne, partnera společnosti KPMG ČR odpovědného za služby pro bankovnictví, letos překvapily zejména investice do poskytování nadstandardní zdravotní péče a rostoucí krytí v případě pojištění invalidity či vážných onemocnění. Věří, že komerční pojišťovny budou hrát klíčovou roli při doplnění zákonného zdravotního pojištění a jeho inovacích.

Slevy za zdravý životní styl

Příkladem takové inovace je pojistka Aegon Fit pro klienty s nadváhou měřenou podle indexu BMI, který vychází z jejich výšky a váhy. První dva roky platí tito klienti méně, než odpovídá jejich BMI. Aby si udrželi tuto výhodu, musí během těchto dvou let snížit svou váhu o dva body indexu BMI, v průměru o šest až sedm kilogramů. Vedle hodnoty BMI hraje roli také věk pojištěného a rizikové faktory – například zda kouří a jaké prodělal nemoci. V pojišťovně Allianz mají zase nekuřáci chodící na preventivní prohlídky pojistku o desítky procent levnější než lidé, kteří o své zdraví nedbají. K užitečným novinkám patří i připojištění právní ochrany ve spotřebitelských vztazích, které nabízí v rámci pojištění domácnosti Kooperativa. Reaguje na změny, které přinesl nový občanský zákoník u reklamací zboží a služeb. Slavia pojišťovna zase nabízí autopojištění s odpovědností – kombinaci povinného ručení a pojištění občanské odpovědnosti. Vztahuje se tedy na škody způsobené za volantem i v běžném životě. Tyto a další inovace povedou podle ředitele kompliance a produktového managementu společnosti Broker Consulting Vladislava Herouta ke změnám v tržních podílech pojišťoven. Jak přitom dodává, tento trend dosud nezachytily především větší ústavy.

Více na stranách 18 a 19

***

AEGON Pojištovna

Lidé s nadváhou mají obvykle životní pojistku dražší. Ušetřit mohou díky pojištění Aegon fit, určenému pro klienty do 65 let věku. Hodnota jejich indexu BMI musí ovšem za dva roky klesnout o dva body. Ředitel produktového útvaru Aegonu Michal Korejs označil za ideální BMI 19–29. Čech měřící 180 centimetrů o váze 105 kilogramů s BMI 32,4 tak musí shodit sedm kilogramů. Žena o výšce 169 centimetrů, hmotnosti 90 kilogramů a BMI 31,51 o kilo méně.
Roli hraje i věk klienta, pojišťovaná rizika a rizikové faktory, zejména vyšší krevní tlak či to, zda klient kouří a jaké choroby prodělal. Jestli lze člověka zařadit do programu podle BMI, kolik ušetří a kolik má zhubnout, napoví speciální kalkulačka. Pojistka klienta s velmi vysokým BMI se posuzuje individuálně. Snížení BMI prokáže prohlídka u lékaře. Když klient za dva roky zhubnout nedokáže, platí vyšší pojistné, ale až od druhého výročí smlouvy. Průměrný pokles váhy o šest až sedm kilo není velký a svědčí o klientově vůli ke změně. Při pojištění základních rizik na milion korun na 35 let lze ušetřit v optimálním případě až půl milionu.

Aegon Fit

* Pojištění má motivovat klienta, aby během dvou let získal optimální hmotnost. „Netrestá“ ho tedy za aktuálně vyšší váhu, kterou má podle tzv. indexu BMI.
* Cílem není drastické, ale zdravé hubnutí. Za zmíněné dva roky je obvykle třeba shodit kolem šesti až sedmi kilogramů.

AGA International SA

Pojištění nábytku od společnosti AGA International ze skupiny Allianz umožňuje prodloužit záruku po jeho nákupu o rok. Pojistka navíc nábytek tři roky chrání před náhodným poškozením.
Podle specialistky market marketingu Venduly Plechaté z Allianz-Assistance kryje pojistka konstrukční vady, jako je deformace a oddělení části kostry nábytku, ztrátu pružnosti molitanového čalounění či zlomení a ohnutí kovových součástek. Prodloužená záruka tedy platí rok od sjednání pojistky nad zákonnou záruku výrobku, obvykle dvouletou. Nevztahuje se na nesprávnou či nedostatečnou údržbu, přetěžování výrobku, jeho užití v rozporu s pokyny výrobce a na vady vzniklé běžným opotřebením, úmyslně a hrubou nedbalostí.
Pojistka obsahuje i zmíněné pojištění náhodného poškození nábytku, které se sjednává na tři roky od nákupu výrobku. Netýká se ale barevných změn (zažloutnutí) potahového materiálu, způsobených například kontaktem se zdrojem tepla, korozí, kontaktem s léky, klimatickými a jinými vnějšími vlivy, vandalismem a odcizením.

nábytku

* Zákonná dvouletá záruční lhůta se prodlužuje o rok. Pojistka se vztahuje na konstrukční vady pojištěného výrobku.
* Umožňuje pojistit zakoupený nábytek proti náhodnému poškození na tři roky.

AIG Europe Limited

Pro společnost, která spravuje cizí osobní data, je doslova noční můrou představa, že někdo citlivé údaje odcizí. Kromě poškození dobré pověsti taková událost často přináší i soudní výlohy, kdy se klient domáhá náhrady škody. Právě pojištění odpovědnosti v takovéto situaci řeší pojistný produkt CyberEdge od společnosti AIG Europe Limited.
Kromě odpovědnosti kryje sjednaná pojistka i případnou vlastní majetkovou škodu pojištěného. Například pokud by obdržel sankce od dozorových orgánů v oblasti ochrany osobních údajů.
„Pojištění CyberEdge kryje i situace, kdy například provozovateli e-shopu spadne jeho IT systém,“ říká Marko Antič, zástupce AIG Europe. V tomto případě obdrží pojištěná firma náhradu ušlého zisku. O pojištění může požádat jakákoliv společnost, sjednává se individuálně. Výše pojistného krytí není nijak omezena. U malých a středních firem existuje možnost uzavřít pojistku zrychleně, kdy si zájemce vybere z připravených variant pojištění. Pojišťovna dokáže vyplatit pojistné plnění během několika dnů.

CyberEdge – pojištění kybernetických rizik

* Produkt pro firmy, které spravují cizí citlivá osobní data.
* Kombinuje pojištění odpovědnosti, majetkové škody a škody z přerušení provozu.

Allianz pojišťovna

Pojištění proti úrazu patří takřka mezi nezbytné životní výdaje. Pro klienta je však často velice složité vyznat se v sazebnících pojišťoven, které se navíc v čase mění, a vybrat si sazbu s nejvyšším plněním. Přitom každá pojišťovna posuzuje závažnost stejného úrazu jinak.
Proto přišla Allianz pojišťovna v letošním roce s produktem, který klientům starosti a čas se srovnáváním jednotlivých nabídek pojišťoven ušetří. Allianz nejméně dvakrát ročně zkontroluje sazebníky pěti největších pojišťovacích ústavů na trhu, a pokud zjistí, že některý nabízí vyšší sazbu plnění za stejný úraz, tak ji minimálně dorovná.
Pojistka se vztahuje na závažné úrazy. Pokrývá celkem 161 položek pro takzvané denní odškodné úrazů, jako je například zlomenina ruky. Pokud jde o náhradu trvalých následků úrazu, v současné době kryje pojistka od Allianz 87 různých typů poškození, jako je třeba ztráta sluchu nebo končetiny. Pojišťovna se bude snažit udržet tuto garanci co nejdéle, minimálně ale má platit deset let od začátku pojištění.

Garance nejvyššího plnění

* Úrazové pojištění, které klientům vyplácí přinejmenším stejné pojistné plnění, jako je nejvyšší sazba v některé z pěti největších pojišťoven na trhu.

Česká podnikatelská pojišťovna

Autopojištění Combi Plus III umožňuje klientům uzavřít produkt, který v sobě kombinuje povinné ručení, havarijní pojištění a řadu doplňkových pojištění a výhod. Rozsah krytí je možné upravit přesně podle potřeb klienta včetně jeho finančních představ. Klient navíc zdarma získá asistenční služby s nadstandardními limity nejen v případě nehody, ale i poruchy vozidla.
Produkt odráží legislativní změny, které přinesl nový občanský zákoník, a zohledňuje nově spolu s objemem motoru i jeho výkon. Současně byly v produktu povinného ručení Superpov posíleny limity plnění na 111 milionů korun a výrazné změny zaznamenalo i doplňkové připojištění. Nově je sestavena nabídka úrazového pojištění osob na předních sedadlech vozidla a další novinkou je pojištění GAP, které v případě odcizení nebo totální škody dorovná klesající obvyklou cenu vozidla do původní pořizovací ceny. Zároveň je mimo jiné možné sjednat připojištění pro případ odcizení celého vozidla samostatně nebo v kombinaci s pojištěním přírodních rizik.

Autopojištění Combi Plus III

* Zohlednění výkonu motoru v kW oproti dosavadnímu objemu.
* Nová nabídka úrazového pojištění osob na předních sedadlech, posílení limitu plnění na 111 milionů korun povinného ručení Superpov.

Česká pojišťovna ZDRAVÍ

Pobyt v nemocnici, obzvláště v zahraničí, může kromě pokažené dovolené přinést i nemalé finanční starosti. I tuto situaci lze řešit pomocí pojistného produktu Pyramida zdraví, se kterým přišla v loňském roce Česká pojišťovna ZDRAVÍ.
Za každý den, který klient stráví na nemocničním lůžku, je mu vyplacena sjednaná částka po neomezeně dlouhou dobu nutnou k léčení. A to nejenom v zařízeních v Česku, ale i v evropských zemích. Děti tak mohou každý den obdržet až tisíc korun, dospělí až tři tisíce.
V rámci tohoto pojistného produktu si může klient pojistit i možnost poúrazové péče. V tom případě pak může využívat nadstandardní zdravotnické služby, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, jako jsou rehabilitace, fyzioterapie či plastická chirurgie. Klient si může vybrat ze dvou variant – poúrazové péče a její speciální verze při dopravních nehodách.
Pojišťovna nabízí i pojištění vážné operace. Klient může vyplacenou částku použít podle svého uvážení, například na pomoc v domácnosti či nákup léků.

Pyramida zdraví

* Pojištění kryje pobyt ve zdravotnickém zařízení, jako jsou nemocnice, lázně či rehabilitační ústavy. Pobyt je hrazen po neomezenou dobu nutnou k léčení po celém území Evropy.
* Lze pojistit i vážnou operaci a poúrazovou péči.

Česká pojišťovna

Česká pojišťovna přichází na trh s novinkou v aplikaci Pojišťovna, která je určena pro chytré mobilní telefony. Díky technologii OCR (Optical Character Recognition) umí načíst a rozpoznat jednotlivá písmena a číslice, a umožňuje tak uživatelům načtení dat z technického, občanského nebo řidičského průkazu.
Funkce zprostředkuje uživateli rychle informaci o ceně povinného ručení a ten si pak toto pojištění může sjednat prostřednictvím aplikace přímo ze svého mobilního telefonu. Proces zjištění ceny povinného ručení a jeho následné sjednání se tak významně urychlí. Stačí jenom vyplnit několik málo údajů a o zbytek se postará fotoaparát mobilního telefonu a samotná aplikace.
Takto získané informace jsou automaticky vloženy do formuláře, případně si je uživatel může uložit pro využití v budoucnu.
Aplikace Pojišťovna je k dispozici zdarma pro všechny uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android a iOS (včetně optimalizace pro verzi operačního systému iOS 7.0).

Nový způsob sjednání povinného ručení za pomoci technologie OCR

* Díky technologii OCR nabízí aplikace sjednání pojištění přímo přes software mobilního telefonu.

ČSOB Pojišťovna

Pojištění s názvem Best Doctors vstoupilo v říjnu 2013 díky ČSOB Pojišťovně i do Česka. Unikátní produkt, který pojišťovna nabízí stále jako jediná na trhu, zahrnuje léčebnou péči v zahraničí, druhý lékařský názor světové kapacity v oboru, asistenci v češtině a pojistné krytí ve výši 50 milionů korun. Pojistka se vztahuje na v současnosti už běžné diagnózy i nejzávažnější onemocnění. Jde například o bypass koronárních arterií, náhradu srdeční chlopně i o léčbu všech zhoubných nádorů, včetně leukemie, dále o zákroky na mozku či o transplantaci orgánů. Podle šéfa ČSOB Pojišťovny Jeroena van Leeuwena pojištění Best Doctors reaguje na stále větší zájem lidí získat druhý názor na nejzávažnější nemoci a co nejlepší zdravotní péči. „Mezi středně příjmovou vrstvou Čechů je o nadstandardní péči zájem, ale nemají dost peněz, aby si ji mohli do budoucna zajistit. Tento produkt nabízí možnost, jak lze na nadstandardní zdravotní péči v zahraničí dosáhnout,“ říká Leeuwen. Další výhodou je krytí nákladů na cestu a ubytování, včetně doprovázející osoby.

Best Doctors

* V Česku unikátní produkt, který nabízí dostupnou lékařskou péči v zahraničí až do 50 milionů korun. * Součástí je druhý lékařský názor respektovaného odborníka v zahraničním specializovaném zařízení a asistence v českém jazyce.

ING Životní pojišťovna

Bořit bariéry v přístupu handicapovaných k pojišťovacím službám se snaží nové webové stránky ING Životní pojišťovny. Verzi pro slabozraké společnost spustila loni v září. Na portálu životního pojištění je k ní vstup u symbolu chodce s holí hned v záhlaví.
„Úprava speciální textové verze pro slabozraké spočívá ve zvětšení písma a ve vypuštění speciálních grafických prvků. Díky zjednodušení textové verze může dojít k rychlejšímu načítání informací a lepší orientaci zrakově postižených na našem webu,“ říká Helena Lazosová z ING Životní pojišťovny. Novinka funguje od září 2013 a je optimalizovaná i pro slepecké čtečky.
Inovace, kterou chce pojišťovna zabodovat v soutěži, míří na komunitu čítající v Česku až 100 tisíc lidí, z nichž je až 12 tisíc nevidomých.
„Kromě běžných obchodních aktivit se záměrně snažíme pomáhat různým segmentům klientů i jinak. Snažíme se zkrátka při našich inovacích tvořit produkty i pro ty, na které se v marketingových odděleních zapomíná,“ říká Lazosová k dosud ojedinělé službě v Česku.

Webové stránky pro slabozraké

* Díky této nové verzi webu je pojišťovna dostupnější pro slabozraké.
* Klíčovým prvkem je zjednodušená struktura a větší písmo. Web je optimalizovaný i pro použití slepecké čtečky. Komerční pojišťovna

Komerční pojišťovna nabízí flexibilní rizikové životní pojištění MojeJistota, které lze přizpůsobovat aktuálním potřebám. Rozsah pojistné ochrany je možné měnit a je také možné podle požadavků zákazníka nastavit pojistnou částku.
Libovolně tak lze kombinovat životní, úrazové i nemocenské pojištění. Celkově produkt nabízí 12 druhů pojištění. Variabilně je možné také volit konstantní nebo klesající pojistnou částku včetně jejich kombinace u pojištění smrti nebo invalidity. Zároveň také nabízí dvojnásobnou výplatu pojistného plnění při úmrtí následkem dopravní nehody a jednorázovou rychlou výplatu u plnění pojištění pro případ invalidity.
Pojištění lze sestavit i prostřednictvím aplikace na webových stránkách nebo v internetovém bankovnictví Komerční banky. Konkrétní podobu pojištění pomůže klientovi sestavit diagnostický nástroj. Ten podle odpovědí na otázky, jako je věk, příjem, povolání nebo rodinný stav, sestaví pojištění tak, aby co nejvíce odpovídalo aktuální finanční a životní situaci klienta.

MojeJistota

* Flexibilní možnost měnit rozsah pojištění.
* Vhodné sestavení pojistky za pomoci diagnostického nástroje.

Kooperativa pojišťovna

Mnohé firmy stále zkoušejí svalit závady zboží nebo provedené práce na zákazníka. Nový občanský zákoník přináší větší ochranu spotřebitelů, ale zároveň se očekává i nárůst spotřebitelských sporů. Z tohoto důvodu připravila Kooperativa nové připojištění právní ochrany ve spotřebitelských vztazích, které je možné sjednat v rámci pojištění domácnosti.
Připojištění zahrnuje právní poradenství a úhradu nákladů na právního zástupce, soudní poplatky nebo znalecké posudky, a to až do výše 200 000 korun. Jedná se o případy, ve kterých klient vystupuje jako spotřebitel a jejichž předmětem je movitá nebo nemovitá hmotná věc nebo služba.
Pojištění tedy klient může využít například ve sporu souvisejícím s reklamací vadného zboží nebo vadně provedených služeb. Výhodou připojištění právní ochrany je, že se vztahuje na všechny členy domácnosti. Další výhodou je cena 390 korun ročně. Klient se může bránit a nemusí mít tisíce až desetitisíce korun na právníka, znalecký posudek a soudní poplatky, aby do sporu mohl jít.

Ochrana spotřebitele

* Nové, na trhu unikátní připojištění, které reaguje na nový občanský zákoník. * Služba nabízí ochranu před očekávaným růstem spotřebitelských sporů.

Pojišťovna České spořitelny

Pojistně-investiční program FLEXI životní pojištění, který nabízí Pojišťovna České spořitelny, prošel dalšími inovacemi. Jedna z nich se týká dětí. Každé může mít nyní ve smlouvě jiný rozsah pojištění, tedy kryta rozdílná rizika a na různé pojistné částky. Podle ředitele úseku řízení produktů Pojišťovny ČS Petra Procházky jsou děti pojistitelné za dětské sazby do 18 let věku. Pojistné krytí za tyto sazby mají do doby, kdy dovrší 25 let.
Dospělým nyní vyplácí pojišťovna u denního odškodného při dlouhodobém léčení úrazu od 85. dne dvojnásobek a od 183. dne trojnásobek pojistné částky. Pojišťovna nově nabízí i možnost kombinovat v jedné smlouvě dvě alternativy, jak si pojistit trvalé následky úrazu, a to od 0,5 procenta trvalého poškození a od 10 procent. V každé si lze nastavit jinou pojistnou částku, celkem na čtyři miliony korun s progresí na 16 milionů. Mění se i pravidla pro pojištění invalidity a dlouhodobé péče či pracovní neschopnosti. Klienti také mohou snáze získat peníze z mimořádného vkladu. Pokud mají starší smlouvu, mohou si ji aktualizovat v programu InSpiral.

FLEXI životní pojištění

* Různý rozsah pojištění pro děti. * Denní odškodné s progresí u dlouhodobého léčení úrazu dospělých.
* Možnost sjednat dvě varianty pojištění trvalého následku úrazu v jedné smlouvě.

QBE Insurance Europe Limited

Pojištění TruckGAP kryje rozdíl mezi pořizovací cenou vozidla a jeho hodnotou v době vzniku pojistné události, kterou může být krádež nebo totální škoda v důsledku havárie či živelní události. Pokud má majitel vozu sjednané pouze samotné havarijní pojištění, vyplatí mu pojišťovna běžně při vzniku pojistné události částku odpovídající aktuální tržní hodnotě vozidla. Ta ovšem může být po letech užívání na zlomku původní ceny vozidla. Pojištění TruckGAP zajistí majiteli doplacení rozdílu mezi aktuální tržní hodnotou vozu a jeho původní pořizovací cenou. Pojištění lze uzavřít na tři, čtyři nebo pět let.
Pojištění TruckGAP vychází z pojistného produktu EuroGAP, který je možné sjednat jako doplněk havarijního pojištění pouze pro osobní automobily. Majitelé nákladních vozů a autobusů tedy jistotu až 100% návratnosti investice do vozidla dosud neměli. Díky Truck GAP lze pojistit vozy do hmotnosti 32 tun, včetně vozů přepravujících nebezpečné materiály. TruckGAP je nabízen pro nová i ojetá nákladní vozidla a autobusy až do šesti let od data první registrace.

TruckGAP – pojištění pro nákladní vozy a autobusy

* Pojištění rozdílu mezi pořizovací cenou vozidla a jeho hodnotou v době vzniku pojistné události.
* Nově dostupné i pro nákladní auta a autobusy do hmotnosti 32 tun.

Slavia pojišťovna

Slavia pojišťovna připravila na českém trhu unikátní produkt, který v sobě kombinuje povinné ručení a pojištění občanské odpovědnosti. Další výhodou tohoto balíčku s názvem Autopojištění s odpovědností je, že klient získá také cestovní Europojištění a pojištění pokut. Produkt nabízí krytí škod způsobených dopravním prostředkem a zároveň škod zaviněných v běžném životě. Od července 2014 bude navíc možné sjednat toto pojištění na webu Slavia pojišťovny pomocí interaktivního poradce, který simuluje setkání klienta a pojišťovacího poradce. Odstraňuje tak poslední nevýhody sjednání pojištění on-line.
Klient si sjednává pojištění ve videopřenosu s operátorem, který zákazníka navádí, může mu zobrazovat parametry pojištění a komunikovat kromě kamery i pomocí klávesnice a mikrofonu. Operátor zákazníkovi též pomáhá s vyplňováním interaktivních formulářů. Povinné ručení ve variantě PREMIUM má limit pojistného plnění pro újmu na zdraví, škodu na věcech a ušlém zisku 100 milionů korun a zahrnuje kromě výše uvedených připojištění i asistenční službu.

Autopojištění s odpovědností

* Slavia pojišťovna nabízí nový produkt, který zahrnuje mimo jiné pojištění občanské odpovědnosti. * Zavádí novou technologii interaktivního poradce, který odstraňuje i poslední nevýhody sjednávání pojištění on-line.

Uniqa pojišťovna

Pod názvem Top exclusive nabízí Uniqa pojišťovna ochranu domácnosti či staveb s nejširší škálou krytí, a to již v základní variantě pojistky. V jedné smlouvě lze pojistit domácnost, stavby, ale i garáže na jiné adrese či náhrobek, včetně hrobového příslušenství. Zahrnuje i pojištění „rizik na zahradě“ – bazénů, sošek, zídek, dětských hřišť a trampolín a solárních zařízení na objektu. K pojistce je zdarma pojištění odpovědnosti platné v celé Evropě a asistenční služby.
Podle mluvčí Uniqy Evy Svobodové vychází pojišťovna při výpočtu pojistné částky ze správně stanovené vnitřní plochy budovy nebo bytu. Zjistí se vynásobením počtu metrů čtverečních s ohledem na stavební provedení budovy, u domácností s přihlédnutím k hodnotě vybavení domácnosti. Výpočet vychází z průměrné hodnoty vybavení domácností. Pojišťovna nabízí i varianty pro luxusně či kvalitně vybavené domácnosti nebo ty o výměře přes 100 metrů čtverečních. Takto se určí minimální pojistná částka, kterou pojišťovna klientovi garantuje. Její zvýšení je možné, snížení nikoliv.

Pojištění domácnosti a staveb Top exclusive

* Asistenční služby umožní v případě havárie pomoc odborníka včetně právníků.
* Pojištění rizik „bydlení na zahradě“ i solárních zařízení.

Wüstenrot, životní pojišťovna

Pojišťovna Wüstenrot připravila speciální životní pojištění pro celou rodinu. Pomocí jedné smlouvy je možné pojistit až šest osob. V rámci pojištění lze sjednat řadu variant pojistné ochrany s rozšířenou nabídkou investičních fondů včetně jednoho s garantovaným výnosem. U každého pojištěného je možné navíc stanovit dobu pojištění individuálně.
V případě uzavření smlouvy pojišťovna také nabízí slevový program v závislosti na typu pojištění a výši pojistného. Součástí programu jsou i věrnostní prémie – jako odměnu za každých pět let trvání smlouvy získá klient nárok na pět procent z částky hrazeného rizikového pojistného. Navíc je možné získat slevu až deset procent, pokud již má klient sjednané další produkty od Wüstenrotu.
Pojištění ProRodinu zahrnuje rizika, jako je připojištění pro případ invalidního důchodu formou výplaty důchodu nebo jednorázové částky, připojištění závažných onemocnění či úrazová a nemocenská připojištění. Dvojnásobek plnění je navíc poskytován v případě dopravní nehody a trvalé následky úrazu jde připojistit i s doživotní rentou.

Investiční životní pojištění Wüstenrot ProRodinu

* Pojištění až šesti osob v rámci jedné smlouvy.
* Slevový a věrnostní program.

VÍTĚZOVÉ LOŇSKÉHO ROČNÍKU

1. MÍSTO: UNIQA POJIŠŤOVNA UNIQA SafeLine Rent+

Moderní technologie, která zajišťuje nepřetržitý dohled nad vozidlem. Umožňuje řešit nouzové situace při provozu automobilu v celé Evropě.
Klienta tedy chrání před krádeží a pomáhá mu rovněž v případě nehody nebo nevolnosti řidiče. Dokáže regulovat výši pojistného, kterou klient za využívání produktu zaplatí.

2. MÍSTO: ALLIANZ POJIŠŤOVNA Pojištění Allianz iAuto

Klient si sám sestaví pojistku a zaplatí pouze za produkty a služby, které skutečně potřebuje. Pojištění si může sestavit on-line, a to na základě velkého množství nápověd a doporučených částek. Pojistné je možné platit měsíčně, aniž by za to byl penalizován. Produkt umožňuje, aby si zákazník sjednal na míru i havarijní pojištění.

3. MÍSTO: AEGON POJIŠŤOVNA Aegon eChange

Produkt umožnil on-line změnit životní pojištění pomocí interaktivního průvodce. Takzvané intuitivní menu nabízí klientovi pojišťovny pouze takové produktové změny, které jsou pro jeho stávající smlouvu relevantní.

DVOUSTRANU PŘIPRAVILI: RADEK BEDNAŘÍK, DAGMAR KLIMOVIČOVÁ, MICHAL KOPŘIVA, FRANTIŠEK MAŠEK, OLGA SKALKOVÁ

Osobně považuji za atraktivní pojištění zahraniční specializované léčby závažných onemocnění nebo motivační životní pojištění. Jaroslav Peyerl odborník společnosti IBM na finanční sektor


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace