Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
12.5.2014 | finparada.cz

Hlasujte pro bankovní inovaci roku. Dejte bankám vědět, co Vás zaujalo

Hospodářské noviny odstartovaly další ročník soutěže Nejlepší banka, Nejlepší pojišťovna. Součástí projektu je i klání v rámci bankovních novinek s názvem “Bankovní inovátor 2014“. O nejlepší bankovní novince na trhu rozhodne veřejnost. Do výsledků můžete svým hlasem zasáhnout i Vy.

Banky se dnes snaží svým klientům ušetřit hlavně čas, případně i peníze. Mezi bankovními inovacemi tak převažují moderní technologie, s nimiž přicházejí větší hráči, nebo nižší poplatky a úroky, což charakterizuje naopak ty “menší“ banky.

Od 6. do 26. května je na stránce www.nejbanka.cz možné zvolit nejlepší bankovní novinku. Letos se o titul Bankovního inovátora uchází celkem 17 institucí.

“Boj o klienta trvá. Banky nabízejí lepší podmínky i větší komfort pro klienta. V prostředí nízkých úrokových sazeb se jedná jak o nabídku lepších podmínek u depozit i půjček, tak o další služby, které by pro klienta mohly být atraktivní. Zároveň můžeme pozorovat pokračující trend e-bankovnictví a čím dál snazší obsluhu účtu přes internet. Aktivní klienti, kteří se snáze rozhodnou změnit banku, budou mít zase o čem přemýšlet,“ říká Zdeněk Tůma, partner odpovědný za služby pro finanční instituce společnosti KPMG Česká republika.

Letos se jako inovace roku hlásí o slovo přímé bankovnictví, bezkontaktní placení a biometrický podpis

Na moderní technologie se zaměřila například Česká spořitelna s kanálem přímého bankovnictví pro firemní klienty, Komerční banka umožňuje klientům platit kontaktně i bezkontaktně na prodejních automatech a mBank nabízí on-line správu osobních financí. GE Money Bank zase využila služeb mobilního operátora O2 a prostřednictvím technologie Over the Air umožňuje zařídit si placení mobilem bez návštěvy pobočky. Mezi zajímavé novinky přispěla také Raiffeisen stavební spořitelna. Její klienti podepisují s finančními poradci úvěrovou žádost takzvaným biometrickým podpisem na speciálním tabletu (signpadu).

Na výhodnější úrokové sazby se zaměřily například ZUNO Bank, Sberbank či Citibank. UniCredit Bank jako první banka v Česku zrušila jedno tabu: svým klientům garantuje na deset let zdarma vedení účtu, on-line platby a výběry ze všech bankomatů v tuzemsku i ve světě, pokud budou na konto posílat alespoň 12 tisíc korun měsíčně.

“U všech nominací lze vysledovat jeden společný atribut - a tím je klient. Je potěšující, že většina nominovaných produktů i služeb se zaměřuje na zefektivnění nakládání s peněžními prostředky, a to jak jejich správy, tak jejich vydávání. Ukazuje se, že moderní technologie si nacházejí rychlejší cestu ke svým uživatelům a že klientům i finančním ústavům prospívá, že se časová náročnost jejich uvedení na trh zkracuje z roků na měsíce,“ uvedl k nominacím Roman Mentlík, ředitel pro finanční instituce společnosti IBM.

Cílem kategorie Bankovní inovátor je představit zajímavé novinky v portfoliu bankovních domů a nechat veřejnost, aby zvolila produkt, službu nebo přístup, který považuje za inovativní, nejvíce zajímavý či jinak užitečný. Loni si titul odnesla Fio banka s bezkontaktní platební kartou pojmenovanou Fio MasterCard Debit PayPass. Ta držitelům umožňuje částky do 500 korun platit pohodlně a rychle pouhým přiložením karty k platebnímu terminálu.

Bankovní inovátor je samostatnou kategorií výzkumu Nejlepší banka, který již šestým rokem nabízí unikátní srovnání bank na základě více než 200 hodnocených kritérií s důrazem na maximálně objektivní proces hodnocení. Titul Nejlepší banka 2014 získá banka, jež dokáže nabídnout klientům nejvýhodnější produkty a služby, je klientům dostupná, kvalitně s nimi komunikuje a současně vykazuje dobré hospodářské výsledky, které svědčí o její stabilitě a přínosu pro majitele. Vítězové výzkumu Nejlepší banka 2014, stejně jako kategorie Bankovní inovátor 2014, budou slavnostně vyhlášeni 16. září 2014.


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace