Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna Nejlepší banka

Celkový přehled nominací do kategorie Pojišťovací inovátor 2017

Hlasování o nejlepšího pojišťovacího inovátora se koná v termínu od 13. 6. 2017 do 4. 7. 2017.  Zde je celkový přehled nominovaných produktů:


 

Aegon

Péče.cz - portál dlouhodobé péče

 • Sjednocení informací o financování dlouhodobé péče.
 • Informace jsou přehledně seřazeny.
 • Stránky nabízejí možnosti řešení problémů.

 

Stránky Péče.cz byly vytvořeny, aby poskytly pomoc všem, kteří se ocitli ve složité životní situaci. Pomohou zorientovat se v problematice dlouhodobé péče a poradí s jejím financováním. V přehledném průvodci lze získat informace o možnosti státního příspěvku na dlouhodobou péči, jak příspěvek získat, jak si o něj zažádat, kolik činí a na co všechno jej lze využít.

Cílem stránek bylo shromáždit informace o dlouhodobé péči na jedno místo, aby lidé, kteří řeší takto závažný problém, nemuseli složitě hledat informace na úřadech a jiných institucích. Obsahuje v přehledné formě základní údaje o příspěvcích na péči. Uživatelé si zde mají možnost vyhledat, jestli mají na příspěvek nárok a kde jej mohou získat.

Návštěvníci stránek mohou také využít online poradnu, kde se mají možnost ptát odborníků na dotazy ohledně dlouhodobé péče.

Portál Péče.cz, jehož partnerem je Ageon Pojišťovna, také umožnuje vyhledávání vhodných služeb. V přehledném katalogu si tak mohou návštěvníci stránek najít specializovaná zařízení či odborné služby v jejich okolí.

Katalog představuje také možnosti pro poskytovatele těchto služeb, kteří na stránky mohou své nabídky vkládat.

 

 

Allianz pojišťovna

Férová cena autopojištění dle ujetých km

 • Zahrnutím ujetých km do výpočtu ceny méně rizikoví řidiči ušetří.
 • Výše slevy pro málo jezdící řidiče je až 40 procent.
 • Není nutné mít zařízení sbírající informace o poloze.

 

Druhým nejdůležitějším rizikovým faktorem pro pravděpodobnost pojistné události v autopojištění je počet ujetých kilometrů, tedy velikost expozice vůči riziku. Prvním je způsob jízdy řidiče. Ostatní parametry nejsou tak důležité nebo jsou jen aproximací dvou hlavních.

Dva stejně dobří řidiči s různým nájezdem tak mají mít jinou cenu pojištění a právě toto férové stanovení ceny nabídlo pojištění Allianz AUTO. Díky zahrnutí počtu ujetých kilometrů do výpočtu ceny méně rizikoví řidiči ušetří a již nebudou doplácet na řidiče s vyšším nájezdem. Výše slevy pro málo jezdící motoristy je až 40 %.

Kromě samostatného zahrnutí počtu ujetých kilometrů do výpočtu ceny povinného ručení, havarijního pojištění a pojištění skel, je velkou inovací absence požadavku na specifické zařízení instalované v autě. Zatímco v zahraničí u nově vzniklých společností, které se zabývají technologickými inovacemi v pojistných odvětvích, je nutností používat například zařízení zapojené do systémového konektoru auta či specifické GPS zařízení, Allianz AUTO nic podobného nevyžaduje. Zákazník jednou ročně nahlásí stav ujetých kilometrů například pomocí webových stránek Allianz včetně fotografie počítadla kilometrů. Odpadá tak strach z Velkého bratra.

 

 

 

Axa Životní pojišťovna

Samostatné pojištění nemoci inPlus

 • Součástí je první online dotazník na trhu.
 • Díky tomu dochází k úspoře času při sjednání pojištění.
 • Klient nemusí dokládat zdravotní dokumentaci ani absolvovat zdravotní prohlídku.

 

Samostatné pojištění nemoci InPLUS reaguje na aktuální potřeby a požadavky klientů, kterým pomůže v období snížení nebo výpadku příjmu v důsledku invalidity pojištěného překlenout nezbytné životní náklady.

Pojištění si klienti mohou sjednat online na stránce společnosti AXA (včetně prvního online zdravotního dotazníku na trhu), prostřednictvím interní obchodní služby společnosti AXA nebo přes externí partnery společnosti. Produkt poskytuje výplatu měsíční penze v případě invalidity 3. stupně následkem civilizačních onemocnění.

InPLUS přináší jednoduché a výhodné řešení pro klienty, kteří hledají pojistnou ochranu pro případ onemocnění, kterých se nejvíc obávají. 

Pojišťovna AXA pojišťuje invaliditu způsobenou civilizačními chorobami mezi které patří například srdečně-cévní onemocnění, nádorová onemocnění (nádory pohlavních orgánů, kůže atd.) nebo neurologické onemocnění (zánětlivá onemocnění centrální nervové soustavy, poruchy hybnosti...).

Asistenční služba pak nabízí bezplatné telefonické poradenství, které přijde vhod třeba při řešení právních záležitostí. V ceně pojištění se v rámci jedné pojistné události nacházejí i 3 konzultace s psychoterapeutem.

 

 

 

Maxima pojišťovna

Chytré cestovní pojištění O2

 • Automatické zapnutí pojištění pro přihlášení do sítě zahraničního operátora.
 • Stejně tak se služba pojištění sama vypne při návratu do ČR.
 • Pokud tedy klient necestuje, nic neplatí.

 

Chytré cestovní pojištění, které se automaticky zapne a vypne při výjezdu zákazníka do zahraničí, je určeno výhradně zákazníkům mobilního operátora O2 Czech Republic.

Jednoduchá je i prvotní aktivace, kdy stačí několik kliků v mobilní samoobsluze, návštěva pobočky nebo telefonát na call centrum. Dokud zákazník necestuje, nic neplatí. Pojištění je možno sjednat k roamingovým tarifům O2 a platbu za něj najde zákazník jednoduše ve vyúčtování za příslušné období, kdy pojištění skončilo.

Samotný produkt pojišťovny Maxima obsahuje pojištění léčebných výloh až do 5 milionů Kč, pojištění právní ochrany, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu i pojištění zavazadel. Pojištění Maxima pojišťovny je ve spolupráci s O2 Czech Republic nabízeno s non stop asistenční službou Axa Assistance.

Hlavním benefitem produktu od pojišťovny Maxima je funkce automatického zapínání při připojení telefonu do sítě zahraničního operátora.

Stejně tak se Chytré cestovní pojištění automaticky vypne při návratu a přihlášení do české sítě O2 Czech Republic. Klient si tuto funkci aktivuje pouze jednou a odpadá tak nutnost myslet na pojištění před každou krátkou cestou za hranice.

 

 

 

 


Partneři: Vyhlašovatel:
IBM pwc Hospodářské noviny
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace