Nejlepší banka
Nejlepší pojišťovna 2018 Nejlepší banka 2018
4.6.2014

Veřejnost hlasuje o pojišťovacích novinkách

Využití moderních technologií, individuální produkty nebo krytí širší škály rizik. To jsou novinky, které si pojišťovny připravily pro své klienty. A která z nich je nejlepší? O tom může rozhodnout veřejnost v anketě Pojišťovací inovátor 2014, která je součástí výzkumu Nejlepší pojišťovna 2014. Partnery jsou společnosti IBM Česká republika a KPMG Česká republika.

Až do 23. června je na stránkách www.nejpojistovna.cz možné zvolit nejlepší pojišťovací novinku, kterou nominovaly samy pojišťovny. Letos se o titul Pojišťovacího inovátora uchází celkem 16 institucí. Vítězové této kategorie budou vyhlášeni 16. září společně s výsledky výzkumu Nejlepší banka 2014 a Nejlepší pojišťovna 2014.

HLASOVAT MŮŽETE ZDE

„U většiny nominovaných produktů je patrná snaha o odlišení formou přidané hodnoty - rozšířeným krytím rizik nebo výší limitů a garancemi plnění u pojistných událostí. Jako zástupce technologické společnosti mě zaujalo například pojištění právní ochrany kybernetických rizik nebo praktická aplikace pro motoristy s chytrými telefony. Osobně pak shledávám atraktivním pojištění zahraniční specializované léčby závažných onemocnění nebo motivační životní pojištění,“ říká Jaroslav Peyerl, odborník na finanční sektor společnosti IBM Česká republika.

Moderními technologiemi se své služby a produkty snaží inovovat například ING Životní pojišťovna, která připravila webové stránky pro slabozraké. Česká pojišťovna zase pomocí technologie OCR - čtení písmen a čísel z nafoceného dokumentu (občanský průkaz, malý technický průkaz) - zprostředkuje uživateli rychle informaci o ceně povinného ručení. Zájemce si pak toto pojištění může prostřednictvím aplikace přímo ze svého mobilního telefonu sjednat.

Individuální přístup
Pojišťovny se stále více zaměřují na potřeby jednotlivých klientů a služby individualizují. Například Pojišťovna České spořitelny znovu inovovala FLEXI životní pojištění a libovolné kombinace pojištění nabízí Komerční pojišťovna službou MojeJistota. Kooperativa zase reaguje na aktuální situaci na trhu a připojištěním právní ochrany ve spotřebitelských vztazích bere v úvahu platnost nového Občanského zákoníku, díky kterému se dá očekávat nárůst spotřebitelských sporů.

Zajímavou novinkou je projekt AEGON Pojišťovny, která nabízí klientům s nadváhou možnost vstoupit do programu AEGON FIT a platit standardní cenu pojištění jako klient s optimálním BMI. Aby si cenu udržel, musí během dvou let snížit svůj BMI (index tělesné hmotnosti) o 2 body, což představuje průměrně šest až sedm kilogramů. Pokud se mu BMI snížit nepodaří, platí zvýšené pojistné až po dvou letech od uzavření smlouvy, tedy ne zpětně.

Některé pojišťovny se také snaží odlišit tím, že nabízejí to NEJ. Allianz pojišťovna tak jako první na světě garantuje nejvyšší plnění pro závažné úrazy mezi pěti největšími pojišťovnami v běžném životním pojištění. ČSOB pojišťovna službou Best Doctors zajišťuje nejlepší léčbu v zahraničí.

„Pojišťovny dále vylepšují a zdokonalují své produkty, aby byly pro spotřebitele stále atraktivnější: krytím širší škály rizik, dodatečnými výhodami, snazším přístupem díky technologiím. Tento rok mě zvláště překvapily investice do poskytování nadstandardní péče ve zdravotnictví a rostoucí krytí v případě pojištění invalidity či vážných onemocnění. Věřím, že pojišťovny budou hrát klíčovou roli v doplnění standardního zdravotního pojištění, a očekávám, že budeme svědky jejich větší inovativnosti v této oblasti,“ říká Roger Gascoigne, partner odpovědný za služby pro pojišťovnictví KPMG Česká republika.

Loni si titul Pojišťovacího inovátora odnesl produkt SafeLine Rent+ od pojišťovny UNIQA. Jedná se o autopojištění, které se aktivně zapojuje do řešení nouzových situací. Nárazové čidlo zabudované uvnitř automobilu umožňuje přenášet okamžitě informace o kritické situaci vozidla na dispečink asistenční služby, který bezodkladně organizuje pomoc. Služby střežení vozidla i rychlé pomoci v nouzi fungují v rámci celé Evropy.

Pojišťovací inovátor je samostatnou kategorií výzkumu Nejlepší pojišťovna, který již šestým rokem nabízí unikátní srovnání pojišťoven na základě více než 100 hodnocených kritérií s důrazem na maximálně objektivní proces hodnocení. Titul Nejlepší pojišťovna 2014 získá pojišťovna, jež dokáže nabídnout klientům nejvýhodnější produkty a služby, je klientům dostupná, kvalitně s nimi komunikuje a současně vykazuje dobré hospodářské výsledky, které svědčí o její stabilitě a přínosu pro majitele.


zpět

Hlavní partner:
Fincentrum
Partner: Vyhlašovatel: Ve spolupráci s:
IBM KŠB Advokátní kancelář Hospodářské noviny Mastercard
Odborní partneři:
Česká bankovní asociace Česká bankovní asociace